Seyahat etmeyi sevenler için ucuz uçak bileti bulmak oldukça önem arz ediyor.

Havayolu firmaları yakıt maliyetlerine ve diğer sebeplere bağlı olarak gün geçtikçe bilet fiyatlarını arttırıyor ve bu sebeple, ucuz uçak bileti için nasıl rezervasyon yapılacağı bilinmiyorsa seyahatler pahalıya mal olabiliyor.

Seyahat etmek pahalı olmak zorunda değildir ancak, bir seyahat planı yaparken uçak biletleri genellikle seyahatin en pahalı kısmını oluşturuyor ve bu sebeple sık seyahat eden gezginler için bu maliyeti azaltmak oldukça önem kazanıyor. Ucuz uçak bileti bulmak için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor. Püf noktalarına dikkat ederek seyahat edilmesi durumunda gezginler, hem daha ekonomik bir şekilde uçuş yapıyor hem de seyahatlerini daha eğlenceli bir hale getirebiliyor. Ayrıca daha ekonomik bir gezi planlamak, gezmeyi sevenler için bir sonraki gezi planını daha iyi şartlarda yapmayı kolaylaştırıyor.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Püf Noktaları

1- En iyi Uçak Arama Motorları:

Uçak bileti arama motorları kullanımı oldukça kolaydır ve çoğu zaman aranılan özelliklerde ve en uygun fiyatlarla uçak bileti bulunmasına imkan sağlamaktadır. Bu siteler birçok havayolu şirketinin mevcut biletlerini bulup, fiyat karşılaştırması yaparak kullanıcıya en ideal seçenekleri sunuyor.

Otobüs bileti ve uçak bileti satın almak için hizlibilet.com’a üye olmanıza gerek yok.

Uçak bileti rezervasyonu yapmadan önce birkaç tane farklı arama motoru kullanmak ve fiyatları kontrol etmek, genellikle en ucuz uçak biletini bulmak için iyi bir tercihtir.

2- Ucuz Uçak Bileti Uyarıları İçin Kayıt Oluşturmak:

Birden fazla arama motorundan ucuz uçak bileti taraması yapmanın yanında, arama motorlarının üye kayıt kısmından kayıt olunduğu taktirde kullanıcıya kampanyalı uçak biletleri hakkında belirli aralıklarla mail dönüşü yapılıyor ve böylelikle en ucuz uçak biletini bulmak kolaylaşıyor.

3- Havayolu Bültenlerine Katılmak:

En iyi uçak biletleri fiyatları genellikle havayolu şirketlerinin çeşitli promosyon kodları ve özel teklifler şeklinde kendi web sitelerinde yer alır. Havayolu firmasının bültenlerine kayıt olmak bu ayrıcalıklı fırsatlardan haberdar olmayı ve yararlanmayı sağlar. Bu sayede %50 ye varan oranlarda indirimlerden faydalanmak mümkündür.

4- Seyahatler İçin Esnek Tarih Ve Saat:

Seyahatin planlandığı günden en az 4-10 hafta öncesinde rezervasyon yapmak en uygun uçak bileti bulmak için ideal bir yöntemdir. Ayrıca gidilecek en uygun günleri belirlemek açısından uçak biletlerinin hangi günlerde daha uygun fiyatlarda sunulduğunu araştırmak da doğru bir yaklaşım biçimi olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında sabah erken saatlerde uçuş tercihi yapmak uçak fiyatlarını biraz daha alt sınırlara ulaştırıyor. Ucuz uçak bileti ile seyahat etmenin diğer önemli püf noktası ise, seyahat edilecek olan yere çoğunluğun tercih ettiği dönemler veya sezonlar dışında seyahat etmektir.

5- Alternatif Havalimanlarını Kontrol Etmek:

Birkaç havalimanının bulunduğu bir şehirden seyahat planlanıyorsa, bütün havalimanlarının uçuşlarını, rotalarını ve ücretlerini araştırmak ve bu verilere göre hareket etmek de ucuz uçak bileti bulmayı kolaylaştırıyor.

6- Bilet Fiyatına Dayalı Hedef Belirlemek:

Ne kadar esnek tarih ve zaman belirlenirse veya fiyata odaklanılırsa, ucuz uçak bileti bulma şansı o kadar artıyor.

7- Mil Puan Biriktiren Banka Veya Kredi Kartı Kullanarak Bilet Satın Almak:

Bazı bankalar kendilerine ait kartlarla uçak bileti satın alındığında çeşitli kampanyalar ve mil puan kazanma şanşı sağlıyor. Bu kartlarla uçak bileti satın alındığında mil biriktirerek, bir sonraki uçak biletine ücretsiz olarak sahip olmak bile mümkün hale geliyor.

8- Alternatif Rotalar Belirlemek:

Planlanan seyahat noktası için uçak bilet fiyatları yüksekse, oraya ulaşabilmek için farklı rotalar belirleyerek seyahat etmek, aktarmalar ile belirlenen noktaya ulaşmak ve hatta aktarma yapılan şehri gezerek geçiş yapmak seyahati hem daha ucuz hem de daha keyifli hale getirebiliyor.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir