Öncelikle bu konuda çok geniş bir portföy var. Kişinin alışkanlığına göre eşyalarına verdiği değer sırası değişecektir. Tabi ki de bu konuda önemli olan bir diğer husu kişinin cinsiyeti, yaşı v.s. gibi unsurlarda çok önemlidir. Fakat en önemlisi seyahatin nereye olacağıdır. Bu başlık altında genel olarak 10 maddede bunların hepsi toplanacak.

1) Yedek Kıyafet

Bu başlık aslında özellikle kadınlardan çok alışık olduğumuz bir durum. Yedek kıyafet konusunu her ne kadar abartıp evdeki dolabı yanlarında taşımayı tercih etseler de çokta haksız da sayılmazlar. Dışarıda bizi tanımayan birine karşı ilk izlenimimiz her zaman dış görünüşümüzle olmakta.

Otobüs bileti ve uçak bileti satın almak için hizlibilet.com’a üye olmanıza gerek yok.

2) Vazgeçilmezimiz Haline Gelen Telefonumuz ve Mümkünse Taşınabilir Şarj Aleti

Hangi yüz yılda yaşadığımız belli. Tabi ki de ilk sırada gelen şey cep telefonlarımız olmalı. Sosyal platformlardan geri kalmamak günümüzde çok önemli bir durum haline geldi. Ki bunun dışında alışılmış hayat normlarımızın dışında zaman geçireceğimiz bir noktaya giderken sevdiklerimizle iletişimde kalmamızın tek yolu da günümüz yaşamında ne yazık ki telefonlarla olmakta. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi ne yazık ki şarjlarımızın da bir sonu var. Bu sonu çok çabuk yaşamak istemiyorsak en önemli şey taşınabilir şarj cihazlarımız olacak.

3) Çantamıza Atacağımız Aperatifler Günü Kurtaracak

Özellikle bilmediğimiz bir noktaya seyahat ediyorsak bu başlık çok önemli. Ne zaman yemek yiyeceğimiz, nerede duracağımız gibi can alıcı noktaları belirleyemediğimiz bir yere doğru yolculuk ediyorsak çantamızda taşıdığınız aperatif bir kaç ürün ile günü kurtaracaksınız.

4) Küçük Bir Kişisel Bakım Seti Seyahati Kolaylaştıracak

Kişisel bakım önemli tabii. Diş fırçası, diş macunu başta olmak üzere parfüm, deodorant, makyaj malzemeleri, traş bıçağı gibi kişisel bakım eşyalarımızı ayrı ayrı yerlere koyup taşımak ve ihtiyaç duyulduğunda bu eşyalarımızı bulmak herkes için mutlaka bir kere sorun olmuştur. Fakat tüm bu eşyaları ufak bir el çantasında toplayıp bir arada bulundurmak ve set haline getirmek ihtiyaç duyulduğu anda ulaşmamız konusunda büyük avantaj sağlayacaktır.

5) Kimlik, Pasaport Gibi Her An Ulaşmamız Gereken Malzemeler

Kimlik, pasaport ve para gibi her an işimizin düşeceği şeyleri yandan askıyla takacağımız bir çantanın en ön gözüne koymamız bizi sürekli olarak onları arama çilesinden kurtaracaktır.

6) Havlu, Güneş Kremi, Mayo Gibi Deniz Malzemeleri

Havalar ısınıyor. Mis gibi bir yaz tatili geliyorsa eğer çantamızın vazgeçilmezleri bu üçlü olmalı. Hatta biraz daha abartıp uzun ve eğlenceli bir seyahate gidiyorsak bazı ekstra deniz gereçlerini de bu listeye ekliyoruz. Deniz yatağı v.s. gibi.

7) Katlanabilir Naylon Yağmurluklar

Havalar her zaman istediğimiz gibi gitmeyebilir. Bir yaz seyahatine çıkıyorsak kalın montları ve sweatları yanımızda taşıyıp kendimize ağırlık yapacağımıza katlanabilir naylon bir yağmurluk edinip çantamızın bir köşesine katlayıp yerleştirebiliriz. Beklenmedik hava muhalefetlerinde bizi belli bir noktaya kadar idare edecektir.

8) İlk Yardım Çantası Unutulmamalı

İstenmeyen herhangi bir durum yaşadığımız takdirde bizi en yakın sağlık merkezine ulaşana dek idare edecek kullanımı kolay ve hızlıca işimizi görebilecek bazı sağlık materyallerini ve ilaçları mutlaka yanımıza almamız gerekiyor. Sağlığımız olumsuz etkilendikten sonra seyahatin ne önemi var ki!

9) İsim ve Telefon Yazabileceğimiz Stickerlar

Hani ilk okulda defterlerimizin üzerine yapıştırdığımız ufak kartlar var ya işte onların beyazları. Bu beyaz minik kartların üzerine ismimizi ve ulaşım bilgilerimizi yazıp değerli eşyalarımızın üzerine yapıştırmamız olası bir kayıp durumunu önlemekte oldukça etkili olacak. Eminim ki kimse değerli eşyalarından vazgeçmek istemez.

10) Birlikte Zaman Geçirmeyi Sevdiğin Bir Dostun

Yanına alacağın her şeyi aşağı yukarı 10 madde de özetleyip topar. Seyahate çıkıyorsun fakat geçireceğin bu güzel zamanları daha da güzel kılmak ve unutulmaz bir hale getirmek için yanında çok sevdiğin bir dostun olması gerekir.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir