Ülkemizde e-bilet sistemine geçilmesi ile beraber bilet alım işlemleri passolig kartı üzerinden yapılmaktadır. Kart sahibi olmadan maça bilet alamaz ve stada giremezsiniz. Kartınız yanınızda olmasa veya henüz elinize geçmemiş olsa bile tek kullanımlık kartlar ile işleminizi hızlıca yapabilir ve maç için stattaki yerinizi alabilirsiniz.

Passolig Kartı Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden passolig ana sayfasına girerek işleminizi başlatabilirsiniz. Başvuru kısmından, kart için gerekli başvuru bilgilerini doldurmanız gerekmektedir. Kartınızı istediğiniz takımın logosu olacak şekilde seçebilirsiniz. Karttaki logoya göre kartın yıllık ücreti değişmektedir. Ancak kartı hangi takıma göre aldıysanız bilet alırken kartınız ile avantajlı duruma geçebilirsiniz. Daha sonra fotoğrafınızı sisteme yükleyerek ödeme ekranına geçiş yaparsınız. Gelen Doğrulama kodu ile işlemleriniz ödemeyi tamamlayarak bitirirsiniz. Belirttiğiniz adrese kartınız gönderilecektir. Artık istediğiniz maça bilet alabilir ve stada girebilirsiniz.

Otobüs bileti ve uçak bileti satın almak için hizlibilet.com’a üye olmanıza gerek yok.

Passolig Kart ile Maç Bileti Nasıl Alınır?

Passolig ana sayfasına girerek istediğiniz maçı seçmeniz gerekmektedir. Üyeliğinizi aktif ederek şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Üyeliğiniz yoksa üyelik oluştura bilirsiniz. Daha sonra koltuk seçimi için önce tribün seçimi yapılır. Yapılan seçimlerden sonra ödeme işlemi için passolig kartı içindeki bakiyeden çekim yapılabilir. Eğer yeterli bakiyeniz yok ise banka hesabı üzerinden veya başka kartlar ile bakiye tanımlayarak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Biletlerim kısmından bilet ile ilgili değişiklikleri yapmak isterseniz ilgili bölümlerden destek alabilirsiniz.

Passolig Kartı Olmadan Maça Nasıl Bilet Alınır?

Passolig kartına yeni başvuru yaptıysanız ve daha kartınız daha gelmediyse maça bilet almak için internet üzerinden gerekli adımları takip ederek normal olarak biletinizi alabilirsiniz. Ancak stada girmek için passolig kartı gereklidir. Başvurunuzu internet üzerinden yaptıktan sonra bilet normal olarak sisteme yüklenmektedir. Daha sonra gerekli olan kodu sistem üzerinden veya T.C. kimlik numarasıyla stattaki gişeden tek geçişlik kartınızı alabilirsiniz. Turnikeden geçmek için kartı okuttuğunuzda normal passolig gibi kullanarak geçiş yapılmaktadır. Kartlar tek kullanımlık olup daha sonraki her maç için ayrı ayrı almanız gerekecektir. Passolig kart ile her maça ayrı tek geçişlik kart almanıza gerek kalmayacaktır.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir