Vize almak çoğu zaman Türk vatandaşlarının sorunudur. Konsolosluklar ile uğraşmak ve hesapta para bulundurmak kolay olmamakta. Hâlbuki bazı ülkelere vize problemi olmadan da çıkılabiliyor. Üstelik bunların arasında Avrupa ülkeleri de bulunuyor. İşte vizesiz ziyaret edebileceğiniz ve harika bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz ülkeler…

Bosna Hersek

Türkiye ile Bosna’nın kardeşliği yıllara dayanır. Tabi bu kardeşlik ülkeye gittiğinizde de kendini kolaylıkla gösterir. Özellikle Ortaçağ’dan kalma köyleri ile büyüleyen Bosna Hersek hala 1990 yıllarında yaşanan savaşın izlerini de taşıyor. Kültürel miras anlamında hassas olan ülkede adım attığınız her noktanın bir hikâyesi bulunuyor. Üstelik şehirlerin ve köylerin içinden akan akarsuları, muhteşem bir görsel ziyafet sunuyor.

Otobüs bileti ve uçak bileti satın almak için hizlibilet.com’a üye olmanıza gerek yok.

Karadağ

Adriyatik denizinin kıyılarında yer alan Karadağ da vizesiz gidilebilecek mükemmel ülkelerden biri. Üstelik bu ülkede otel yerine şatolarda konaklama imkânı da yakalıyorsunuz. Yine Ortaçağ güzelliği ile büyüleyen köy ve kasabaları, Kotor Adası ile sizlere harika bir tatil deneyimi yaşatmayı bekliyor. Ayrıca bu ülkeye seyahat etmek de oldukça ekonomik rakamlara mümkün.

Makedonya

3 ya da 4 günde ülkenin tamamını dolaşabilir ve harika deneyimler edinebilirsiniz. Makedonya Balkanların en güzel tatil rotalarından biri haline geldi. Üstelik Ohrid ülkenin tarihi mirası anlamında dolup taşan bir şehri. Matka kanyonu, Tetova da yine Makedonya’nın en görülesi yerlerinden. Ayrıca Atatürk’ün eğitim aldığı Manastır Askeri İdadisi de bu ülkede bulunuyor.

Gürcistan

Gürcistan’a gitmek, Karadeniz’deki herhangi bir ile gitmek ile aynı kolaylıkta. Üstelik bu ülkeye gitmek için yalnızca vize değil, pasaporta da ihtiyaç bulunuyor. Yalnızca kimlik ile geçilebiliyor. Özellikle Batum hem gece hayatı, hem de nefis bir hafta sonu tatili için en güzel şehirlerden biri… Ayrıca yemyeşil doğası ve harika şehir yapılanması ile dünyanın öbür ucundaymış hissi de uyandırıyor.

Filipinler

Asya’nın gözdesi Filipinler de vizesiz gidilebilecek ülkelerden bir tanesi. Özellikle Palawan, Maldivler’i aratmayan tropikal bir cennet gibi. Turkuaz rengi suyu ve bembeyaz kumsalı ile her yıl turist akınına uğrayan bu rota, ekonomik rakamlara tatil keyfi sunuyor. Ayrıca balayı için de oldukça uygun noktalardan bir tanesi…

Japonya

Sıradanlıktan uzak bir tatil yaşamak isterseniz, Asya’nın incisi Japonya’yı tercih edebilirsiniz. Japonya’nın kültürü, giyimi, yemekleri sizleri bambaşka bir dünyaya götürmeye yetiyor. Üstelik kız kıza rahatlıkla gidip görebileceğiniz tatil rotalarından da bir tanesi…

Maldivler

Maldivler‘ in vizesiz olması pek çok kişiyi şaşkına uğratabiliyor. Ancak yüzde 90’ı Müslüman olan bu ülke Türk vatandaşlarına vize uygulamıyor. Masmavi Hint okyanusunun serin sularında bulunan 1200 tane adadan herhangi birine deniz yolu ile ulaşabilir ve kıyaslanamaz bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak büyük ve lüks adaların maliyetinin biraz fazla olduğunu unutmamakta fayda bulunuyor. Daha küçük ve bütçenize uygun bir ada bile koşulsuz nefis bir tatil deneyimi sunuyor.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir