Avrupa’da Türk vatandaşlarından vize istemeyen çok sayıda ülke vardır. İşte bu ülkelerden bir tanesi de Ukrayna’dır. Ukrayna hem uygun fiyatlı bir ülke olması hem de ulaşımının kolay olması bakımından gezginlerin önemli uğrak noktaları arasında yer alır. Öte yandan Ukrayna’ya giriş yapabilmek için pasaporta dahi gerek yoktur. Sadece yeni çipli kimlik kartları yeterli olacaktır. Buna ek olarak görmeye değer turistik yerlerin de çok sayıda olması da göz önüne alınması icap edenler arasında bulunur. Ukrayna’ya her gün çok sayıda uçak seferi düzenlenir.

Balkan Ülkeleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avrupa ülkeleri arasında vize istemeyenlerin bir diğer kategorisi ise Balkan ülkeleridir. Ancak tüm Balkan ülkelerinin vize istemediğini düşünmek de büyük yanılgı olur. Ne de olsa Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya Avrupa Birliği üyesi olmalarından dolayı vizeye tabi bir geçiş rejimi barındırır. Ancak Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ gibi Balkan ülkeleri Türk vatandaşlarından vize istemez. Nihayetinde Kosova ve Moldova da Türklerden vize istemeyen diğer ülkelerdir.

Otobüs bileti ve uçak bileti satın almak için hizlibilet.com’a üye olmanıza gerek yok.

Andorra ve Yunanistan Hakkında Bazı Detaylar

Avrupa ülkelerinden hangilerinin vize istemediği sorusuna verilecek bir diğer cevap ise Fransa ile İspanya arasında yer alan Andorra’dır. Ancak Andorra’da bir havaalanı mevcut değildir. Hal böyle olunca da gezginlerin bu ülkeyi ziyaret etmesi ancak Fransa ve İspanya üzerinden mümkün olabilir. Dolayısıyla vize istemese dahi vizesiz gidilmesi mümkün olmayan bir ülkedir. Aynı zamanda yaz aylarında Yunanistan’ın Türkiye’den direkt deniz seferi bulunan adaları için her ne kadar vize istemiyor demek yanlış olsa dahi kapı vizesi ile gidiliyor olması çok büyük bir kolaylıktır.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir