2017 yılında açılan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, özellikle hafta sonları en çok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. 120 farklı hayvan türünün sergilendiği hayvanat bahçesi, içinde bulunan Japon Bahçesi ile de öne çıkıyor. Aynı zamanda, Sualtı Dünyası da 123 farklı türden canlıya ev sahipliği yapıyor.

 Toplamda 58 bin metrekarelik geniş bir alana kurulan yer, hayvanların, yaşamlarını düzgün ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmelerine olanak sağlıyor. Yapımı toplam 2 yıl süren hayvanat bahçesi, farklı bölümlerin gezilmesi ile eğlenceli anlar yaşanmasını sağlıyor.

 Yabani hayatın korunması ve bu doğada yaşayan türlerin çeşitliliğini sergilemek amacıyla kurulan yer hem hayvanlarla hem doğayla iç içe geçirilebilecek bir gün vaat ediyor. Siz de hemen bir uçak bileti alıp Eskişehir’e giderek hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

 Eskişehir Hayvanat Bahçesi İçinde Gezilecek Yerler

 Hayvanat bahçesi, içinde bulunan çok sayıda bölümle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Sualtı Dünyası, Tropik Merkez, Papağan Evi gibi bölümlerin yanı sıra, bahçeden ayrı olarak kurulan Japon Bahçesi merak edilen ve gezilen yerlerden bazılarıdır. Bu bölümlerde bulunan memeliler, kuşlar, sürüngenler, amfibiler, eklembacaklılar ve balıklar kendilerine ayrılmış özel bölümlerden izlenebiliyor.

 Girişte yer alan Sualtı Dünyası bölümü, 123 tür deniz canlısını ziyaretçilerin görmesine izin veriyor. Hayvanat bahçesinin en popüler bölümlerinden biri olan Sualtı Dünyası’nda, su altı tünelleri vasıtasıyla, burada yaşayan canlıları gözlemleyebilirsiniz. Özellikle fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin sıklıkla ziyaret ettiği bölüm, her yaştan insanı kendine hayran bırakıyor. Köpek balıkları, tatlı ve tuzlu su balıkları, kılıç balığı gibi farklı türden canlıları yakından inceleyebilmek mümkün oluyor. Bölümden çıkışta satın alabileceğiniz hediyelik eşyalarla sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

 Tropik Merkez’de bulunan kuş ve sürüngen türleri, bu cinslere ilgi duyan ziyaretçileri memnun ediyor. Çok çeşitli örümcek, yılan ve kertenkeleler ile tropik kuş türleri, mutlaka görülmesi gereken ve hayranlık uyandıran hayvanlar olarak karşımıza çıkıyor. Papağan Evi’nde bulunan çeşitli ve rengârenk papağanlar ise ziyaretçileri kendilerine hayran bırakıyor.

 Bu bölümlerin haricinde, aslında çoğu hayvanat bahçesinde görülen memelilerin yanı sıra, penguen ve mirket gibi hayvanları görebilme şansı da bulunuyor. Hayvanat bahçesinin geri kalan bölümlerinden daha sakin olan Japon Bahçesi ise, keyifli bir yürüyüş yapmak isteyenlerin tercihi oluyor.

 Eskişehir Hayvanat Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?

 Öncelikle, şehir dışında olan ve hayvanat bahçesini ziyaret etmek isteyenler uçakla ya da otobüs bileti alarak Eskişehir’e gelebiliyor. Şehir içinden hayvanat bahçesine ulaşım ise oldukça kolay görünüyor. Belli noktalardan geçen belediye otobüsleri ya da minibüsler yardımıyla hayvanat bahçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 Eskişehir Hayvanat Bahçesi Ziyaret Bilgileri Nelerdir?

 Pazartesi günleri kapalı olan hayvanat bahçesini, diğer günler 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti ise, yetişkinler için 10 TL iken, 65 yaş üstü ve öğrenciler için 5 TL olarak belirlenmiştir. Hayvanat bahçesinin girişindeki gişelerden bilet alımı yapılabiliyor.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir