Diyarbakır’da aşırı sıcaklar nedeni ile bölgede yaşayan kişiler havuzlara giderek serinlemek isterler. Diyarbakır ilinde giderek sıcakların arttığı günlerde insanlar serinlemek için havuz seçeneklerini araştırırlar. En hijyen ve en bakımlı havuzlara giderek serinlemeye çalışırlar. Aynı zamanda çocuklu aileler kaydıraklı havuzları tercih etmek isterler. Bu havuzlardan bir kaçını sizler için araştırdık. Bu havuzlar;

Yeşil Çınar Havuzu

Diyarbakır ilinin en eski havuzlarından bir tanesidir. Diyarbakır’da aşırı sıcaklardan bunalan kişiler için eşsiz yerlerden bir tanesidir. Haftanın 7 günü boyunca misafirlerine hizmet verir. Aynı zamanda havuzun etrafında dinlenme alanı da bulunmaktadır. Hem yemek yiyip hem de her türlü kebap çeşitlerini yiyebileceğiniz bir restoranı bulunur. Havuz kenarında iki adet kaydırağı bulunur. Güneşlenmek için şezlonglar ve eğlenmek için kaydıraklar dışında okey ve langırt oynama seçenekleri bulunuyor. Kafeterya ve çocuk havuzunun da bulunduğu Yeşil Çınar Havuzu en fazla tercih edilen havuzlardan bir tanesidir.

Otobüs bileti ve uçak bileti satın almak için hizlibilet.com’a üye olmanıza gerek yok.

Adres: Yeni Mardin yolu üzeri 5.nci km. yeşil çınar dinlenme tesisleri, 21090 Diyarbakır

Telefon: 0537 556 02 97

Altındağ Havuzu

Diyarbakır ilinin en lüks ve kaliteli mekanlarından biri olan Altındağ Havuzu en fazla tercih edilen dinlenme tesislerinden bir tanesidir. Altındağ havuz derinliği 2 metreden daha derin bir havuzdur. Aynı zamanda çocuklar için yüzme havuzu da bulunur. Restoran ve dinlenme alanının olması yanında kafeteryası da olmaktadır. Havuz kenarında şezlonglar, giyinme ve duşa kabinleri bulunur. En temiz ve kaliteli mekanlarından bir tanesidir.

Adres: Yukarı Nasırlar, 21000 Yenişehir/Diyarbakır Ergani Yolu (Ergani Yolu Üzeri 13. Km) Üçkuyu Mah. Yenişehir Diyarbakır

Telefon: 0412 339 04 93

Kaplan City Aquapark

Yazın sıcaklarında serinleyip eğlenmek isteyen kişilerin uğrak yeridir. Kaydırakları ve çocuk yüzme havuzu bulunmaktadır. Dinlenme tesisinde 5 ayrı yetişkin kaydırağı, 4 adet çocuk kaydırağı ve güneşlenmek için şezlonglar mevcuttur. Kaliteli ve eğlenceli yerlerinden biri olan Kaplan City Aquapark en fazla tercih edilen yüzme havuzlarından biridir.

Adres: Gaziler Eski Sondurak Kaplan City Düğün Salonu içi 21000 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: 0533 472 84 40


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

-5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir