Aydın’ın ilçesi olan Didim gezip görülecek yerler açısından birçok mekana sahip. Her bütçeye hitap eden birçok turistik noktasıyla da bilinen Didim’de istediğiniz anlamda güzel bir tatil yapabilirsiniz. Özellikle yaz tatillerinizi en iyi şekilde geçirmek istediğinizde, Didim’i tercih edebilirsiniz. Kültür turizmi bakımından gelişmiş olan Didim’de siz de keyifli zaman geçirebilirsiniz. Didim antik Yunan kentlerine de ve tarihi kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Tarihi anlamda ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Didim birçok turistin de tercih yerleri arasında yer alıyor. Siz de kültürel ve tatil açısından zengin olan Didim’i gezmek isterseniz otobüs bileti ya da uçak bileti alarak hemen gidebilirsiniz. İşte sizlere Didim’e gittiğinizde gezip görülecek listesi.

 Didim’in Doğa Harikası 7 Gezilecek Merkezi

 1- Altın Kum

 Didim’de belki de en çok turist çeken yerlerden biri Altınkum’dur. Ayrıca ödüllü plajı 2 kilometreyi aşıyor. Türkiye’nin de en güzel plajları arasında yer alan Altınkum plajı dünyadan ve Türkiye’den yüz binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Çevresinde birçok bar, restoran, kafe olan bu plajda siz de tatil açısından güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

 2- Saplı Ada

 Didim’in en çok bilinen plajları olan Akbük ve Altınkum arasında yer alan saplı ada küçük bir kara parçası olarak göze çarpıyor. Özellikçe güzel fotoğraflar çektirmek isteyenlerdenseniz karayla da bağlantısı olan bu minik adada güzelce zaman geçirebilirsiniz.

 3- Apollon Tapınakları

 Didyma bölgesinde yer alan Apollon tapınağı muhteşem bir manzaraya sahip bir yer. Didim merkezine de sadece 2 kilometre uzaklıkta olan bu tapınak Didim’in simgeleri arasında yer alıyor. Tarihi bir gezi için sizin de Didim gezip görülecek listenizin başlarında yer alabilir.

 4- Milet Antik Kent

 Antik kentler arasında Didim’e en yakın yerlerden birisi olan Milet Antik Kent, 22 kilometre uzaklıkta. İsterseniz özel aracınızla, isterseniz de ulaşım sağlanan minibüslerle de burayı görüp gezebilirsiniz. Tarihi açıdan da büyük bir önemi olan bu antik kentte, antik tiyatro alanı da yer alıyor.

 5- Priene Antik Şehir

 Antik Yunan döneminden kalan, dev şeklindeki sütunlarıyla da dikkat çeken Priene Antik Şehri Didime’e yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Antik tiyatrosuyla turistleri büyüleyen antik kalıntıya siz de Didime seyehat etmeyi düşünüyorsanız, gidip gezebilirsiniz.

 6- Bafa Tabiat Parkı

 Özellikle doğa severler için gezilecek listelerin başında yer alan Bafa gölü tabiat parkında birçok zeytin ve çam ağacı bulunuyor. Siz de bu doğa harikası olan yerde tekne turu yapabilir aynı zamanda balık tutabilirsiniz. Didime gitmek isterseniz, burayı da mutlaka görmelisiniz.

 7- Manastır Koyu

 Didim’in batısında yer alan ve sessizliğiyle bilinen bu plajda, saatlerce gezip güzel vakit geçirme imkanına sahip olabilirsiniz. Sakin oluşuyla da dikkatinizi çekebilecek olan Manastır Koyun’a güzel anılar bırakmak isteyenlerin tercih sebebi olabilir. Siz de hemen çantanızı alarak Didim’in muhteşem güzelliklerini görebilirsiniz.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir