Muğla’ya bağlı olan Datça, Akdeniz ve egenin birleştiği bir noktada yer alıyor. Datça, doğal güzellikleri ve binlerce senelik tarihiyle de ön plana çıkıyor. Aynı zamanda en çok bilinen ve ziyaret edilen tatil bölgelerin başında yer alıyor. Bu eşsiz güzelliğe sahip, kültür ve denizcilik merkezine gitmek isterseniz hemen bir otobüs bileti ya da uçak bileti alıp ziyaret etme şansına sahipsiniz.

 Nem oranının düşük olması nedeniyle, yaz aylarında ferahlığıyla da biline Datça, ziyaretçilerini büyük oranda rahatlatma özelliğine sahip bir yer. Konaklama ve ulaşımın son derece gelişmiş olduğu Datça’da keyfinize bakabilirsiniz.

 Mükemmel bir vakit geçirmek isteyenler için Datça vazgeçilmez bir yer olarak göze çarpıyor. İşte size Datça’ya gidince görmeniz gerekenlerin listesi. Siz de bu listeye göz atarak, gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 Datça Gezinizde Görebileceğiniz 7 Muhteşem Yer 1. Knidos Antik Kent

 İlçe merkezine sadece 2 kilometre uzaklıkta olan antik kent, demokrasinin de ilk beşiklerinden birisi olma özelliğine sahip bir yer olarak biliniyor. 1967 senesinde yapılan kazı çalışmalarında, birçok antik kalıntı bulunmuştur. Ulaşım bakımından da kolay bir yerde bulunan Knidos Antik Kente, Datça’ya yolunuz düştüğünde gidip görmelisiniz.

 2. Eski Datça

 Taştan sokaklarıyla ziyaretçilerine muhteşem bir görüntü yaşatan Eski Datça’nın tarihi milattan önce 11. yüzyıla kadar dayanıyor. Sizde halen kazı çalışmaları devam eden bu tarihi ziyaret ederek, muhteşem fotoğraflar çekebilir, güzel hatıralar biriktirebilirsiniz.

 3. Ovabükü Plajı

 Huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biri de Ovabükü Plajıdır. Plaj uzun olduğundan herhangi bir yoğunluğa maruz kalmadan, sakin bir biçimde duruyor. Aynı zamanda çok sayıda konaklama yerleri de mevcut. Taze deniz ürünlerini de bulacağınız restoranlarda bu bölgede yer alıyor. Eğer Datça’ya gitmeye karar verdiyseniz, birkaç günlük de olsa sakin bir vakit geçirebileceğiniz Ovabükü Plajına gitmenizi tavsiye ediyoruz.

 4. Kargı Koyu

 İlçe merkezine yaklaşık olarak 3 kilometre uzaklıkta olan Kargı Koyu, sakin bir yapıya sahip bir yer. Çevresindeki yüksek yerlere çıkarak da muhteşem bir manzara keyfi de yapabilirsiniz. Özellikle geziye çıkanların dikkatini çeken Kargı Koyu’na sakin bir tatil geçirmek isteyenler, kafa dinlemek için gidebilirler.

 5. Can Yücel Evi

 Merkeze yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta olan Can Yücel Evi’de, Can Yücel sokağında yer alıyor. Ünlü şairin 1986 yılında satın aldığı evde, şaire ait notlar, fotoğraflar sergileniyor. Siz de ünlü şairin meraklısıysanız ve yolunuz Datça’ya düşerse gidip yerinde görebilirsiniz.

 6. Kent Park

 Şifalı göl olarak bilinen, Ilıca Gölet’inin hemen yanı başında yer alıyor. Güzel bir tatil yapabileceğiniz yerlerden birisi.

 7. Sevgi Yolu

 Datça’ya özgü olan şeylerden satın almak isterseniz Sevgi Yolu sizin de gidebileceğiniz yerlerden birisi. Yöre halkının kendi emekleriyle ürettiği birçok ürüne özellikle akşam saatlerinde ulaşabilirsiniz. Siz de Datça’ya uğrarsanız, burayı da mutlaka görmeli ve alışverişinizi yapmalısınız.


Beğendiysen Akradaşlarınla Paylaş

0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir